Víkendové výsledky Florbalové akademie (5. - 6. října)

Přinášíme vám přehled výsledků z víkendových klání našich týmů.

ŽENY A DÍVKY

2. liga žen

Na B tým Florbalové akademie čekalo o víkendu třetí ligové kolo, v rámci kterého vyrazily Akademičky do Kobylis. V prvním utkání nás vyzval domácí tým vikingských žen. První třetina vyšla lépe lvicím, když se hned v úvodu trefila Barbora Macáková. Po přestávce tým z Kobylis srovnal, nicméně ve 27. minutě Akademie opět vedla zásluhou Macákové. Na počátku poslední minuty druhé třetiny Kobylisy znovu srovnaly, nicméně Lucie Myslíková nám vedení ještě do přestávky vrátila. Ve 37. minutě zvýšila na 4:2 pro Boleslav Adéla Vacková. Pořádající oddíl ovšem na boleslavskou trefu rychle odpověděl a snížil na rozdíl jedné branky. Minutu před koncem utkání si Kobylisy vzaly time-out a během závěrečných vteřin soupeř dokázal zápas otočit ve svůj prospěch.

Ve druhém utkání si soupeřky z Bohemky vytvořily v první třetině hubené vedení 1:0, které ovšem ve druhé třetině navýšily o další tří branky. V závěrečné části nepadla branka ani na jedné straně, což pro Akademičky znamená víkend bez bodu.

Florbalová akademie MB B vs. Viking TJ Kobylisy - 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
FbŠ Bohemians vs. Florbalová akademie MB B - 4:0 (1:0, 3:0, 4:0)

1. liga dorostenek

V nedělním druhém kole nejvyšší ligy dorostenek se naše dívky utkaly s týmy z Chodova a z Nehvizd. Chodov si v úvodu utkání vytvořil dvoubrankové vedení. Za holky z Bolky odpověděla Majda Vilhelmová v 9. minutě. Úvod druhé třetiny patřil opět Chodovu, který se znovu dvakrát prosadil. Mladoboleslavské dívky dokázaly najít odpověď pouze jednou - v 19. minutě snižovala Terka Hakenová na 2:4. I do třetí části vyšel vstup soupeřkám, kterým na branku stačilo pouhých 16 vteřin. Ve 29. minutě pečetil Chodov své vítězství trefou na konečných 2:6.

Ve druhém utkání si na první branky museli fanoušci počkat až do závěru první třetiny. V 11. minutě se prosadily tygřice z Nehvizd, za mladoboleslavské lvice odpověděla o minutu později Vendy Řeřichová. Ve druhé části se dívky z Akademie dostaly na chvilku do vedení díky přesnému zásahu Terky Hrdličkové. Opět ovšem stačila minuta a Tigers odpověděly vyrovnávacím gólem. V závěrečné minutě druhé třetiny se prosazují tygřice z Nehvizd. K radosti mladoboleslavských fanoušků se ovšem trefují do vlastní sítě a Florbalová akademie tak jde opět do vedení. Třetí část opanovaly naše dívky, které se do sítě tygřic trefily hned čtyřikrát - dvakrát Terka Hrdličková, jednou Terka Hakenová a trestné střílení proměnila Vendy Řeřichová.

Dorostenky jsou tak po dvou kolech na čtvrtém místě se šesti body. Šest bodů mají rovněž Bohemians na třetím místě a také Nehvizdy, které jsou za námi na místě pátém.

Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 2:6 (1:2, 1:2, 0,2)
Prague Tigers Nehvizdy vs. Florbalová akademie MB - 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

MUŽI A CHLAPCI

Divize C

Divizní muži vyrazili k dalšímu ligovému kolu na horkou turnovskou půdu. Že nepůjde o jednoduché utkání, naznačilo již první střídání, během kterého se z rychlé akce dostali domácí do vedení. V 6. minutě se za boleslavské prosadil Radovan Kohút a Akademie vyvinula po zbytek třetiny tlak, který ovšem k další brance nevedl. Ta přišla až po přestávce, když Adam Hájek využil přesilovou hru. Z vedení jsme radovali pouhých třicet vteřin. Boleslav se v dalším průběhu snažila o vstřelení další branky, ale narážela na obranný blok turnovských, kteří navíc byli z protiútoků čím dál nebezpečnější a… také efektivnější. I proto jsme po dvou třetinách prohrávali 5:2. I třetí třetina se nesla v podobném duchu. Akademie nedokázala najít recept na soupeřovu obranu a pro prohře 9:3 odjíždíme bez bodu.

T.K.S. TJ Turnov vs. Florbalová akademie MB - 9:3 (1:1, 4:1, 4:1)

PH a SČ přebor mužů

Mužské béčko si z víkendového dvojzápasu 2. kola přivezlo pouze jediný bod, který získalo v duelu proti Kobylisům. V utkání jsme se ujali vedení po zásahu Matěje Sedláčka, ale Kobylisy ještě do první přestávky skóre otočili. Druhá třetina přinesla opět tři branky - jednou se trefil soupeř z Kobylis, za Mladou Boleslav se dvakrát prosadil Matěj Sedláček. A protože třetí třetina již další branku nepřinesla, o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější náš soupeř.

Ze druhého duelu proti Vosám si přivážíme prohru 6:8, když našim borcům utekly první dvě třetiny. Stíhací jízda v poslední třetině již výsledek pouze korigovala.

Florbal TJ Kobylisy C vs. Florbalová akademie MB B - 4:3pn (2:1, 1:2, 0:0)
Florbalová akademie MB B vs. FBK Vosy Praha DDM P2 B - 6:8 (1:3, 1:3, 2:4)

Liga veteránů

Bohužel ani našim veteránům se o víkendu nezadařilo a po dvou porážkách zůstáváme bez bodu.

Florbalová akademie MB vs. Tatran Střešovice - 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
Předvýběr.CZ Florbal MB vs. Florbalová akademie MB - 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

3. liga juniorů

Zápasový program měli o víkendu i naši junioři, kteří bojovali o body v Radlicích. V prvním utkání si chlapci poradili se Spartou, ve druhém podlehli pražským Vosám. Po dvou kolech si tak nachází na čtvrtém místě ligové tabulky.

Florbalová akademie MB vs. ACEMA Sparta Praha C - 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
FBK Fat Pipe Vosy Praha vs. Florbalová akademie MB - 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Liga starších žáků

Mladoboleslavští starší žáci se o víkendu představili v šestém koši, ve kterém po dvou prohrách bojovali o udržení. Utkání proti Traverze přineslo nerozhodný výsledek a proto se o vítězi rozhodovalo až v samostatných nájezdech. V těch se prosadil pouze boleslavský Michal Štěpánek a Akademie si zahraje v šestém koši i v dalším kole.

Florbalová akademie MB vs. SK Dvojka Praha - 2:3 (1:2, 1:1)
Floor Maniacs Mělník vs. Florbalová akademie MB - 3:1 (1:0, 2:1)
Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE Traverza - 3:2pn (1:1, 1:1)

Přebor starších žáků

Ani milovickým starším žákům se o víkendu bodově nezadařilo, i přesto že bojovali jako lvi.

Florbalová akademie MB C vs. Viking TJ Kobylisy B - 2:5 (0:0, 2:5)
FBC Pitbulls Kolín - modří vs. Florbalová akademie MB C - 8:7 (4:4, 4:3)
Florbalová akademie MB C vs. FBC Draci Říčany B - 3:10 (2:5, 1:5)

Liga elévů 3+1

O víkendu začala liga i pro kategorii elévů, ve kterých máme zastoupení hned čtyř týmů. Naše vycházející hvězdy získávaly zejména zkušenosti, které se jim budou hodit do jejich dalších turnajů.