Elévky zahájily ligovou sezónu

V neděli 29. září odstartovala ligová sezóna i pro naše elévky pod vedením trenéra Vladimíra Kopeckého. Jak se našim mladým dívkám dařilo, si můžete přečíst na následujících řádcích, které pro nás připravil tatínek jedné z elévek, Luděk Slabý.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Florbalová akademie MB bílé 8:1 (5:0, 3:1)
Branka FAMB: Slabá

V prvním zápase narazily naše holky na nejlepší tým skupiny. Náš nový soubor se rozehrával až příliš pomalu. Po prvním poločase domácí celek z Prahy vedl 5:0 a bylo rozhodnuto. Jediný střelecký zápis našich přišel až 2 minuty před koncem za stavu 0:8.

SK Dvojka Praha - Florbalová akademie MB bílé 5:3 (2:2, 3:1)
Branky FAMB: Šneková 2, Šťastná

Druhý zápas dne už byl o něčem jiném. Ačkoliv tým rychle prohrával 2:0, vůbec se nevzdával. Díky bojovnosti a přesné mušce první lajny, otočil skóre na 2:3. Dramatická podívaná nenechala nikoho v hale v klidu. Jako šťastnější se ale nakonec ukázal tým Dvojky Praha, který si vzal vedení zpět do svých rukou. Poslední gól duelu přidal soupeř do prázdné branky při power-play boleslavských.

Florbalová akademie MB bílé – Prague Tigers Nehvizdy 5:1 (1:1, 4:0)
Branky FAMB: Ahoshtyn 2, Kasalická, Slabá, Šťastná

Průběžné výsledky turnaje naznačovaly, že zápas s děvčaty z Nehvizd bude klíčový v boji o záchranu v nejvyšším koši soutěže. Akademičky začaly tradičně - inkasovaly jako první. Od dalších minut, ale převzaly otěže utkání. Do půle vyrovnaly a v druhé části soupeře doslova smetly.

Florbalová akademie MB bílé – FbŠ Bohemians zelené 1:11 (0:7, 1:4)
Branka FAMB: Shliufina

Poslední zápas dne byl z kategorie, na který je třeba rychle zapomenout. Týmu nešlo vůbec nic a chvílemi působil dojmem, že ještě spí v šatně. Pro hráčky je ale i tento výsledek prospěšný a holky tak sbírají zkušenosti ve všech směrech.