Víkendové výsledky Florbalové akademie (12. - 13. října)

O uplynulém víkendu se představilo mnoho našich týmů na florbalových kolbištích. Muži A, starší žákyně, elévky a čtyři týmy přípravek se představily před domácími fanoušky, zbytek týmů vyrazil na půdu soupeřů. Na následujících řádcích vám přinášíme přehled toho, jak se všem našim týmům dařilo.

ŽENY A DÍVKY

1. liga žen

Výjezdní ligové dvoukolo mělo před sebou naše ženské Áčko. V sobotním utkání si mladoboleslavské lvice jednoznačně poradily s Rudými Dračicemi z Týna 1:15. Pěti brankami se blýskla Aneta Hlušičková, po třech brankách zaznamenaly i Markéta Vrlíková a Kristýna Gocová.

V nedělním utkání jsme nastoupili na půdě Startu98. Akademičky v první třetině nevyužily nabídnutého trestného střílení a na branku si tak diváci museli počkat až do 32. minuty, kdy se prosadila hráčka domácích. Na tuto branku naštěstí naše florbalistky rychle odpověděly v podání Anny Staré a ještě do závěru třetiny přidala druhý gól Veronika Kolářová. Ve 46 minutě přišla další trefa z hole Florbalové akademie - k radosti domácích jsme nešťastně překonali naši brankářku a skóre se tak opět vyrovnalo. V 54. minutě se prosazuje opět Start98, ale jeho vedení vydrželo pouhých 20 vteřin - vyrovnání na 3:3 zařídila Markéta Vrlíková. O další minutu a půl později jde domácí celek opět do vedení a ani závěrečná mladoboleslavská hra bez brankářky již nic na výsledku nemění a holky z Bolky si připisují první letošní prohru.

Po šesti kolech se Florbalová akademie nachází na 5. místě s 9 body, když má ještě jeden zápas k dobru. Dohrávka třetího kola proti týmu SK Meťák České Budějovice je naplánována již na tento pátek, 18. října od 20:00 h v mladoboleslavské Nové Městské sportovní hale. Všichni fandové našich lvic jsou srdečně zváni.

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn vs. MITEL Florbalová akademie MB - 1:15 (0:3, 0:4, 1:8)
FAT PIPE Tigers Start98 vs. MITEL Florbalová akademie MB - 4:3
(0:0, 1:2, 3:1)

3. liga žen

Do ligové sezóny vstoupil i náš C tým ve 3. lize žen. Úvodní sobotní vstup do sezóny proti Žralokům z Příbrami se příliš nepodařil, když jsme skórovali pouze jednou z trestného střílení. Nedělní utkání skončilo pro náš tým radostněji - ačkoliv jsme Texas Longhorns první dvě třetiny dotahovali, třetí třetinu využily mladoboleslavské florbalistky k obratu a zvítězily těsně 4:3.

FBC Žraloci Příbram vs. Florbalová akademie MB C OB - 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Florbalová akademie MB C OB vs. Texas Longhorns - 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Liga starších žákyň

Starší žákyně hostily turnaj třetího koše a před mladoboleslavským publikem nepoznaly jedinou porážku. Ve čtyřech zápasech si postupně poradily se soupeřkami z Kutné Hory, Bohemians, Nového Strašecí a Kladna a při celkovém skóre 15:0 postoupily do druhého koše.

Florbalová akademie MB vs. FBC Kutná Hora - 3:0 (1:0, 2:0)
FbŠ Bohemians bílé vs. Florbalová akademie MB - 0:4 (0:2, 0:2)
Florbalová akademie MB vs. TJ Sokol Nové Strašecí - 2:0 (0:0, 2:0)
Kanonýrky Kladno vs. Florbalová akademie MB - 0:6 (0:3, 0:3)

Liga elévek

Před domácím publikem se představily i naše elévky. Z jejich turnaje si pro nás připravil reportáž Luděk Slabý, kterou přinášíme v samostatném článku (odkaz na konci tohoto článku).

MUŽI A CHLAPCI

Divize C

I divizní tým mužů se představil před domácím publikem v zápase, ve kterém hostil soky z Náchoda. První branku zápasu přinesla až 16. minuta, když se vedení ujal hostující celek. V závěru 18. minuty se o vyrovnání postaral Tadeáš Korolevyč. I ve druhé třetině se do vedení dostali Primátoři, nicméně Daniel Martínek ve 26. minutě opět srovnal. Přesto si náchodští stihli ještě do přestávky vytvořit dvoubrankové vedení po trefách ve 29. a 38. minutě. Mladoboleslavští borci se ovšem nevzdávali a snažili se o vyrovnání, nebo lépe o strhnutí zápasu na svou stranu. Ve 45. minutě se nám tlak podařilo zúročit dvěmi brankami během dvaceti vteřin a bylo opět srovnáno. Dvě minuty před koncem se míček opět zatřepal v domácí brance a ani mladoboleslavská hra bez brankáře v závěru další prohru neodvrátila. Bohužel nám ve finálním zakončení chybí trocha toho florbalového štěstíčka.

Florbalová akademie MB vs. Florbal Primátor Náchod B - 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)

2. liga dorostenců

První z dorosteneckých týmů o víkendu zaznamenal padesátiprocentní úspěšnost poté, co v prvním utkání podlehl Bohemians 4:2 a ve druhém utkání si poradil s Traverzou těsně 2:1

FbŠ Bohemians B vs. Florbalová akademie MB - 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Florbalová akademie MB vs. FAT PIPE Traverza - 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

3. liga dorostenců

Ve 3. lize sbírá zkušenosti náš milovický tým dorostenců. Z uplynulého víkendu, kdy chlapci vyrazili k soubojům do Kostelce nad Černými lesy, si bohužel přiváží dvě vysoké porážky.

Florbalová akademie MB C vs. FBK Fat Pipe Vosy Praha - 2:21 (1:7, 0:12, 1:2)
ACEMA Sparta Praha RED vs. Florbalová akademie MB C - 18:2 (3:1, 4:1, 11:0)

Liga mladších žáků

Zkušenosti sbírají i mladší žáci pod vedením Tadeáše Langa. Kluci se v uplynulém ligovém kole utkali s týmy Panthers Praha White, FbC Dragons Hořovice a FBC Slavia Praha. Z těchto utkání si přiváží dvě výhry a jednu prohru.

Soutěž mladších žáků

Bojovný výkon předvedli i mladší žáci na turnaji v Kolíně, kde se představili v duelech proti domácímu FBC Pitbulls Kolín, dále pak proti TJ Sokol Petrovice, Florbal MB Akademie Kněžmost a Předvýběru.CZ Florbal MB. Z tohoto turnaje si přiváží jednu výhru a tři prohry.

NAŠI NEJMENŠÍ

Liga přípravek

Svoji ligu rozehrála i naše družstva přípravek, která hrají zejména pro radost a pro získávání prvních cenných florbalových zkušeností.

Chlapecký tým bílých vyrazil v rámci prvního koše do Lysé nad Labem, kde na ně čekala čtyři utkání, z nichž si přivezli jednu výhru a tři porážky.

Další z chlapeckých týmů, družstvo modrých, které je nasazené ve třetím koši, se bohužel muselo ze svého turnaje omluvit.

Milovický tým přípravky (tým zelených) se představil před domácími fanoušky v Milovicích. Tým si v zápasech připsal dvě vítězství a dvě těsné prohry.

Další tři týmy, jeden chlapecký (Tygříci) a dva dívčí (Moudráci a Červeňáci), se představily na domácím turnaji v rámci sedmého koše. Kromě vzájemných zápasů našich tří týmů jsme viděli i souboje s týmem Wizards SO Praha a Florbal MB Akademie Luštěnice. Všechny hráčky i hráči si užili skvělou atmosféru, spoustu zábavy a posbírali hromadu nových zážitků a zkušeností.

Na závěr dnešního příspěvku bychom rádi poděkovali všem, kteří pomáhají trenérům s organizací a zajištěním domácích zápasů a turnajů. Moc si vaší pomoci vážíme!