Víkendové výsledky Florbalové akademie (19. - 20. října)

Máme za sebou další florbalový víkend a na následujících řádcích vám přinášíme souhrn toho, jak se dařilo našim týmům.

ŽENY A DÍVKY

1. LIGA ŽEN

Florbalový víkend nám odstartovaly naše ženy, které v rámci páteční dohrávky třetího kola přivítaly na domácí půdě soupeřky z Českých Budějovic. Duel začal lépe pro domácí florbalistky, v 6. minutě nás poslala do vedení Markéta Vrlíková. V čase 7:00 zvýšila na 2:0 pro Florbalovou akademii Aneta Hlušičková. I v další části první třetiny se mladoboleslavské hráčky snažily o navýšení skóre ve svůj prospěch, balónek ovšem nemohly dostat za záda hostující brankářky. Na třetí branku si tak fanoušci počkali až do 29. minuty, kdy odražený míček dorazila do branky Kristýna Gocová. Hned z následného protiútoku se Budějovicím podařilo snížit. Do konce druhé třetiny se za Akademii prosadily ještě Anna Bartušková a Adéla Jirková. Převaha domácích hráček pokračovala i v závěrečné třetině a po trefách Markéty Vrlíkové, Adély Bořilové a Kristýny Gocové končí zápas naším vysokým vítězstvím 8:1.

Již o nadcházejícím svátečním víkendu se naše ženy představí opět na domácí půdě. V sobotu přivítáme Prague Tigers Nehvizdy, v neděli pak budeme hostit Královské Vinohrady. Obě utkání začínají v 17:00 h a my se těšíme na vaši podporu v Nové Městské sportovní hale.

MITEL Florbalová akademie MB vs. SK Meťák České Budějovice - 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Ženy FAMB, foto: TOFID.cz

2. LIGA ŽEN

I šesté kolo 2. ligy žen hostila mladoboleslavská Nová MSH. B tým našich žen zde přivítal soupeřky z týmů Wizards a Kanonýrky Kladno. Ani jedno z utkání nám nevyšlo a po dvou prohrách si připisujeme víkend bez bodu.

Florbalová akademie MB B vs. Wizards SO Praha 10 - 4:9 (0:1, 1:3, 3:5)
Kanonýrky Kladno vs. Florbalová akademie MB B - 8:2 (2:2, 1:0, 5:0)

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ

I oba týmy našich mladších žákyň se představily před domácími fanoušky, tým bílých se představil v prvním koši, tým modrých bojoval ve druhém koši. Týmu bílých se po třech prohrách bohužel nepodařila obhájit příslušnost v prvním koši, a tak se v dalším kole potkají s týmem modrých, který si ze tří víkendových zápasů připisuje jednu výhru a dvě prohry.

MUŽI A CHLAPCI

DIVIZE C

V šestém kole vyrazil náš mužský A tým do Předměřic nad Labem, kde se utkal s královéhradeckým B týmem. „Druhý zápas po sobě z naší strany dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři, od kterého se odrazíme k bodovým ziskům, se kterými zahájíme už příští sobotu doma,“ hodnotil zápas trenér Aleš Tůma. „První třetinu jsme se trochu hledali, ale paradoxně jsme v ní měli celkem dost gólových příležitostí. Pak jsme odehráli naši nejlepší druhou a vítěznou třetinu v sezóně a potvrdili to jasnou převahou v závěrečných dvaceti minutách. Škoda, štěstí se k nám opět nepřiklonilo čelem, body bychom si dnes určitě zasloužili. Pochvala juniorskému brankáři Vaškovi Járkovi, pro kterého to byla divizní premiéra a popasoval se s ní více než dobře. Díky všem za utkání.“

FbC Hradec Králové B vs. Florbalová akademie MB - 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

3. LIGA JUNIORŮ

V šestém kole se představili i naši junioři - bohužel z víkendového dvojzápasu vyšli naprázdno, když podlehli nejprve Tatranu Střešovice 1:3 a poté nestačili na Vlky z Kralup.

Florbalová akademie MB vs. SummerCamps Tatran Střešovice C - 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Kralupy Wolves vs. Florbalová akademie MB - 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ

Ke svým utkáním nastoupili i starší žáci. V prvním duelu změřili své síly s týmem Floor Maniacs Mělník. Na úvodní branku Mělníka ze třetí minuty dokázala Akademie odpovědět až v závěru první části. Mělničtí florbalisté si ale z následné protiakce vzali své vedení zpět. O vyrovnávací branku se ve druhé části postaral mladoboleslavský Martin Tůma.

V zápase proti Panthers si Akademie vytvořila jednobrankové vedení v první části díky trefě Lukáše Dršky. Druhou brankou zvýšil vedení mladoboleslavských Daniel Koutný v 15. minutě. Panteři se ovšem nevzdávali a dvoubrankové vedení Akademie smazali trefami v 15. a 21. minutě. Nerozhodný stav vydržel pouhých třicet vteřin - vedení boleslavským vrátil Daniel Koutný, který ve 21. minutě přidal ještě čtvrtou branku Akademie. Panteři již dokázali výsledek pouze korigovat na konečných 4:3.

Zápas proti SK Alien Nation přinesl dva rychlé góly. Na vedoucí branku Akademiků v závěru první minuty odpověděl soupeř během 15 vteřin. V dalším průběhu Alien Nation přidal další dvě branky. Mladoboleslavští žáci ještě do závěru první části snížili na 2:3 díky trefě Martina Štěpánka. Po přestávce si tým Alen Nation vsítil vlastní branku a bylo srovnáno. 17. minuta ovšem přinesla další trefu Alien Nation, která v konečném součtu znamenala těsnou prohru pro Florbalovou akademii.

Floor Maniacs Mělník vs. Florbalová akademie MB - 2:2 (2:1, 0:1)
Florbalová akademie MB vs. Panthers Praha RED - 4:3 (1:0, 3:3)
Florbalová akademie MB vs. SK Alien Nation - 3:4 (2:3, 1:1)

PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Hrací den měli v neděli na programu i starší žáci z Milovic, kteří vyrazili do Nehvizd. V rámci třetího koše se utkali s milovickými Orky, s kosteleckými Vlky a domácími Tigers. Po úvodní porážce s Orkou Milovice si reprezentanti Florbalové akademie připsali ve zbylých utkáních hned dvě výhry.

Florbalová akademie MB C vs. Orka Milovice - 3:5 (1:2, 2:3)
Vlci TATRAN Kostelec nad Č. L. vs. Florbalová akademie MB C - 4:6 (2:5, 2:1)
Florbalová akademie MB C vs. Tigers TJ Sokol Nehvizdy - 7:4 (3:0, 4:4)

LIGA ELÉVŮ

Na florbalových kolbištích sbírali zkušenosti i naši elévové. V kategorii, ve které jde hlavně o radost a o pohyb dětí, máme celkem čtyři týmy. Celkově se našim týmů podařilo přivézt sedm výher, dvě prohry a šestkrát naši hráči poznali, jaké to je prohrát.

LIGA VETERÁNŮ

Poslední kategorií, která se představila v akci, byli veteráni. Tým Florbalové akademie si ze dvou zápasů přiváží všech šest bodů, když si poradil nejprve 5:3 s týmem SSK Future a následně porazil Pantery 4:2.

Florbalová akademie MB vs. SSK Future - 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Panthers Praha vs. Florbalová akademie MB - 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)