Víkendové výsledky Florbalové akademie

Víkendový program si pro fanoušky Florbalové akademie přichystal domácí zápasy obou A týmů, mládežnické týmy vyrazily na půdu soupeřů.

ŽENY A DÍVKY

1. liga žen

Druhá nejvyšší soutěž žen měla na programu hned dvě kola a na mladoboleslavské florbalistky čekalo představení před domácím publikem.

Již v pátek jsme přivítali v předehrávce čtvrtého kola českobudějovickou Florbalovou akademii. První třetina nám žádný brankový zážitek nepřinesla, na ten si fanoušci museli počkat až do třetiny druhé. V té se hned po 14 vteřinách radovala z prvního ligového gólu za A tým Andrea Pikulová, na 2:0 vzápětí zvyšovala Aneta Hlušičková. Soupeřky z Budějovic se ovšem nevzdávají a již ve 25. minutě snižují. Do konce druhé části navyšují domácí florbalistky své vedení na 4:1 po trefách Viktorie Vacardové a Adély Vackové. Ve třetí části se opět prosazuje Andrea Pikulová. Poté si ale mladoboleslavské lvice vybírají volno, zřejmě v domnění, že mají luxusní náskok. Této slabší pasáže z naší strany budějovické hráčky využívají a třemi přesnými zásahy snižují na rozdíl jediné branky. Na začátku 58. minuty se naštěstí trefuje Kristýna Gocová, která stanoví konečný výsledek 6:4 pro mladoboleslavskou Akademii.

Sobotní utkání třetího kola proti dalšímu českobudějovickému týmu muselo být zrušeno kvůli technické poruše autobusu, kterým měly dorazit soupeřky do Mladé Boleslavi.

MITEL Florbalová akademie MB vs. FA Č. Budějovice - 6:4 (0:0, 4:1, 2:3)
MITEL Florbalová akademie MB vs. SK Meťák Č. Budějovice - ZRUŠENO

Liga starších žákyň

Ke druhému ligovému kolu vyrazily starší žákyně do pražských Kunratic. V prvním zápase proti pražským Tigers si diváci museli počkat na první branku až do druhé části. Florbalovou akademii poslala do vedení trefa Michaely Řídkové. Vedení našim dívkám ovšem dlouho nevydrželo. Florbalistky Tigers dokázaly utkání třemi brankami otočit ve svůj prospěch. Druhé utkání proti domácím Wizards vyznělo jednoznačně pro soupeřky, které vyhrály 5:0. Druhá prohra nás tak poslala do utkání o setrvání ve druhém koši. V tomto duelu nás do vedení opět poslala Míša Řídková. Panterky na náš vedoucí gól dokázaly odpovědět. Hned po přestávce Panthers dokonce skóre otočily ve svůj prospěch. Sedm vteřin před závěrečnou sirénou se prosadila Julie Dvouletá a o sestupujícím tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. V těch byly šťastnější soupeřky z Rudné a holky z Bolky tedy sestupují do třetího koše.

Florbalová akademie MB vs. Prague Tigers Nehvizdy - 1:3 (0:0, 1:3)
Wizards SO Praha 10 vs. Florbalová akademie MB - 5:0 (1:0, 4:0)
Florbalová akademie MB vs. Rudná Panthers Praha - 2:3pn
(1:1, 1:1)

Liga elévek 3+1

Soutěžní sezóna o víkendu začala i pro naše malé florbalistky z kategorie elévek. Holky získávaly turnajové zkušenosti v pražských Vinohradech, kde se utkaly s domácím týmem SKV, dále pak s SK Dvojkou, Prague Tigers a na závěr s Bohemians.

MUŽI A CHLAPCI

Divize C

V utkání dvou týmů, které v této sezóně ještě nebodovaly, si domácí družstvo dokázalo vytvořit během první třetiny pohodlný náskok 3:0 díky dvěma zásahům Daniela Korycha a jedné trefě Hieu La. Po změně stran se však florbalisté Jičína dostali dvěma rychlými brankami zpátky do hry. V polovině třetiny Jičín dokonce srovnal, ale Jan Ulman vzápětí vrátil Akademii vedení zpět. V úvodu třetí třetiny se soupeř z města pohádek opět dvakrát prosadil a skóre otočil ve svůj prospěch. V závěru třetiny náš tým sáhnul ke hře bez brankáře a početní výhodu v poli využil 30 vteřin před koncem Daniel Korych, který nejenom zkompletoval hattrick, ale zároveň poslal utkání do prodloužení. To mělo šťastnější konec pro domácí tým - k balónku se na své polovině dostal opět Daniel Korych, rozeběhl se přes celé hřiště a nekompromisně propálil hostujícího brankáře.

Florbalová akademie MB vs. Finance Novák FBK Jičín - 6:5p (3:0, 1:3, 1:2, 1:0)

3. liga dorostenců

Náš C tým v 3. lize dorostenců vstoupil do sezóny dvěmi vysokými porážkami s Orkou z Horních Počernic a Sokolem Petrovice.

Horní Počernice Orka B vs. Florbalová akademie MB C - 22:4 (2:1, 10:3, 10:0)
Florbalová akademie MB C vs. TJ Sokol Petrovice I. - 5:14
(2:6, 2:4, 1:4)

Liga mladších žáků

Mladší žáci si z úvodního ligového turnaje přivezli 3. místo v koši, když postupně zaznamenali výhru nad Tigers TJ Sokol Nehvizdy, prohru s FbC Red Dragons Hořovice Arrax a výhru nad Panthers Praha White.

Mladší žáci FAMB pod vedením trenéra Tadeáše Langa

Soutěž mladších žáků 3+1

V soutěži mladších žáků máme hned dva týmy, které se na úvod soutěže potkaly ve stejném koši.

Turnaj pohledem milovického týmu C (převzato z Facebooku Florbal Milovice): „Dnes v kolínské sportovní hale proběhlo první letošní představení mladších žáků. Vzhledem k marodce se sice představili jen v komorní sestavě, ale i tak dokázali, že ani to není překážka a dokázali držet tempo s početnějšími družstvy soupeřů. V prvních dvou zápasech i přes maximální snahu přece jen štěstí a sil bylo nakonec více na straně soupeře. Třetí mimořádně vyrovnaný zápas skončil těsným výsledkem 10:9 pro nás a v posledním zápase se sesterským týmem FA MB se nám podařilo získat si pro sebe jasné vítězství 12:6. Všem hráčům i brankářce velké poděkování za výkon i nasazení.

Mladší žáci FAMB C, foto: Facebook Florbal Milovice