Ženy postupují do 2. kola Poháru Českého florbalu

Poslední prázdninový víkend přivítala Florbalová akademie na mladoboleslavské půdě soupeřky v rámci 1. kola Poháru Českého florbalu. V Nové MSH jsme přivítali soupeřky z extraligového FBC Liberec a soupeřky z prvoligových týmů Florbal Chomutov, Florbalové akademie České Budějovice a Start98 Kunratice.

První kolo poháru se odehrálo formou skupin po pěti týmech. Do další fáze postupují čtyři z každé skupiny - první a druhý postupují přímo do osmifinále, třetí a čtvrtý tým si postup do osmifinále musí vybojovat v 2. kole.

FBC Liberec vs. MITEL Florbalová akademie MB - 10:4

Na mladoboleslavské florbalistky čekal těžký vstup do pohárového klání - favorizovaný Liberec se dostal do vedení již ve 2. minutě. Na druhou libereckou trefu z 8. minuty dokázala odpovědět Veronika Kolářova trefou v 10. minutě. Nicméně soupeřky ze severu se do první přestávky dokázaly prosadit ještě jednou.

Začátek druhé třetiny mladoboleslavským hráčkám utekl a Liberec dvěma rychlými zásahy odskočil do čtyřbrankového vedení. Akademičky se ovšem nevzdávaly a v polovině druhé části se díky trefám Veroniky Kolářové a Marie Jirkové přiblížily opět na dostřel. Liberec neponechal nic náhodě a ještě před druhým hvizdem přidal šestou branku.

Ani třetí třetina nepřinesla žádné překvapení - extraligové soupeřky potvrdily roli favoritek a poslední část vyhrály 4:1, když se za Mladou Boleslav trefila pouze Adéla Mouricová.

MITEL Florbalová akademie MB vs. Start98 Kunratice - 1:6

Vstup do druhého sobotního duelu začal pro Akademii lépe než ten první - ve 3. minutě otevřela skóre Veronika Kolářová. Vedení nám dlouho nevydrželo - v 5. minutě Start98 vyrovnal a ve 12. minutě se dokonce dostal do vedení.

O zápasu rozhodla druhá třetina, ve které mladoboleslavské ženy propadly. Soupeřky vsítily další čtyři branky, na které jsme již nedokázali najít odpověď.

FA České Budějovice vs. MITEL Florbalová akademie MB - 1:11

První nedělní souboj byl ve znamení bitvy dvou Florbalových akademií - českobudějovické a mladoboleslavské. Do utkání vstoupily lépe florbalistky z města automobilů - již v 5. minutě vedly 3:0.

Ve druhé třetině spustily holky z Bolky brankovou kanonádu a přidaly dalších šest branek do sítě jihočešek. Budějovice si připsaly alespoň čestný zásah ve 28. minutě. Třetí třetina přinesla již pouze dva přesné zásahy v podání mladooboleslavských.

Na vysokém vítězství 11:1 pro Mladou Boleslav se výrazně podílela nová posila FAMB Markéta Vrlíková, která si zapsala sedm bodů za pět přesných zásahů a dvě asistence.

MITEL Florbalová akademie MB vs. Florbal Chomutov - 5:5

Poslední pohárový zápas přinesl pikantní duel týmů, které se naposledy potkaly v play-off první ligy. Právě Chomutov totiž vyřadil Akademii v jarní čtvrtfinálové sérii. Dnešní souboj byl navíc přímou bitvou o třetí místo ve skupině, protože oba týmy měly po víkendových soubojích na kontě tři body.

Do utkání vstoupily lépe domácí hráčky - Markétě Vrlíkové stačilo pouhých 25 vteřin k rozvlnění sítě chomutovských soupeřek. V 7. minutě bylo srovnáno, když Chomutov využil trestného střílení. Ve 12. minutě se opět radovaly Akademičky - Markéta Vrlíková ve vlastním oslabení zachytila přihrávku soupeřek a při úniku nedala chomutovské brankářce šanci. Vedení nám ovšem vydrželo pouhých 16 vteřin - Chomutov využil právě končící přesilovku a opět srovnal krok.

Ve druhé třetině se karta obrátila a do vedení se dostaly soupeřky. Ve 25. minutě bylo opět srovnáno - nabídnutou přesilovku využila opět Markéta Vrlíková, která tak zkompletovala svůj další dnešní hattrick v dresu Florbalové akademie.

Napínavá a vyrovnaná bitva pokračovala i ve třetí třetině. Mladá Boleslav se dostala opět do vedení, tentokráte díky Anetě Hlušičkové, která chladnokrevně proměnila trestné střílení. Soupeřky z Krušných hor nic nevzdávaly a ve 41. minutě bylo skóre již po čtvrté srovnané. Oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu a Akademie k tomu měla o malý krůček blíže - ve 43. minutě si další zásah připsala Markéta Vrlíková a poslala Boleslav opět do vedení. Chomutov vrhl vše do útoku a… chyběla jedna vteřina do závěrečného hvizdu, poslední střela na mladoboleslavskou branku a balónek propadl za záda brankářky. Konečná remíza 5:5 znamená konečné čtyři body ve skupině pro oba týmy. Díky horšímu celkovému skóre tak Florbalová akademie končí na čtvrtém místě a o postup do osmifinále se budeme muset poprat ve 2. kole se třetím týmem ze skupiny AW - Panthers Praha.