Ženy i muži vstoupili do ligové sezóny

O víkendu vstoupily do nové ligové sezóny nejen prvoligové ženy a divizní muži, ale své soutěže zahájily i starší žákyně, mužské béčko v přeboru, či dorostenci ve 2. lize.

ŽENY A DÍVKY

1. liga žen

Druhá nejvyšší liga žen měla na programu hned dvě úvodní kola. V prvním kole vyrazily mladoboleslavské lvice na půdu pražské Sparty. A sezónu nemohly začít lépe. JIž na začátku druhé minuty se na dvakrát prosadila Anna Bartůšková, která tak poslala Akademičky do rychlého vedení. Sparta na vedoucí gól mladoboleslavských odpověděla až v samotném závěru první části. Druhá třetina přinesla týmu z města automobilů dvoubrankové vedení, když se dvakrát krásně trefila Markéta Vrlíková. Sparta se nechtěla vzdát a v úvodu třetí třetiny snížila druhou brankou. V 56. minutě se ovšem prosadila Barbora Šimůnková, stanovila tak konečné skóre na 2:4 a Mladá Boleslav si tak hned v úvodu připisuje tři body.

Trenér Jan Kovačík okomentoval skvělý výkon svých svěřenkyň následujícími slovy: "Nakročit do sezóny pravou nohou? Splněno. Velká pochvala pro holky. Tým v prvním utkání sezóny šlapal, bylo tam vše, co jsme do prvního utkání chtěli dostat. Děkuji soupeři za pěkný zápas, který byl v některých situací opravdu nahoru dolů. Děkuji a těším se na odvetu."

Ve druhém kole měly florbalistky Mladé Boleslavi volno a tak je další soutěžní dvoukolo čeká až 27. a 28. září před domácími fanoušky.  V Nové MSH přivítáme oba českobudějovické týmy - v pátek od 20:00 h Florbalovou akademii Č. Budějovice, v sobotu od 19:00 h SK Meťák Č. Budějovice.

ACEMA Sparta Praha - MITEL Florbalová akademie MB 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Liga starších žákyň

Na starší žákyně čekal na úvod sezóny ligový turnaj v nejvyšším výkonnostním koši. Vstup do turnaje obstaral zápas proti Tigers Start98. V tom se hned v úvodu prosadila Lucie Hlaváčová a poslala boleslavské žákyně do vedení. To jim vydrželo pouze do 8. minuty, kdy Tigers dokázaly srovnat. Ve druhé části již branka nepadla a tak se oba týmy na úvod ligy rozešly remízou 1:1

Ve druhém utkání čekaly na naše dívky soupeřky z Tatranu. Již v první části si Tatran vytvořil dvoubrankové vedení, které ve druhé části navýšil o další tři trefy. Prohra 5:0 tak znamenala souboj o setrvání v prvním koši.

Naším soupeřem v boji o 5. místo byly soupeřky ze Sparty. V úvodní části holky z Bolky přežily tři vyloučení. O konečném vítězství rozhodla sparťanská trefa až jednu vteřinu před závěrečným hvizdem, která naše dívky poslala do druhého koše.

Florbalová akademie MB - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 1:1 (1:1, 0:0)
Tatran Střešovice - Florbalová akademie MB 5:0
(2:0, 3:0)
Florbalová akademie MB - ACEMA Sparta Praha 0:1
(0:0, 0:1)

MUŽI A CHLAPCI

Divize C

Divizní tým mužů se v prvním ligovém kole představil před domácími fanoušky, když do Mladé Boleslavi dorazil tým z Jablonce. První třetina nám přinesla hned šest branek. Již ve 2. minutě se prosadili jablonečtí. V zápětí Akademie nevyužila nabídnuté trestné střílení a protože se za okamžik neprosadil v samostatném úniku ani Michal Stehlík, přišel v 6. minutě trest v podobě druhé trefy Jablonce. Domácí se ovšem nevzdávali a ve 13. minutě srovnali brankový účet díky trefám Vojtěcha Hrůzy a Tomáše Malého. V 17. minutě ovšem Jablonec opět odskočil do vedení, když využil nabídnuté přesilové hry. V poslední minutě první části pak ještě soupeři ze severu zvýšili na 2:4.

Druhá třetina byla na branky výrazně chudší, za to přibylo osobních soubojů i emocí. Skóre se tak měnilo až ve 38. minutě, kdy se opět mohli radovat hosté.

Třetí třetina přinesla opět gólové hody, bohužel ty nebyly radostné ani pro domácí hráče, ani pro fanoušky. Boleslav se snažila srovnat krok a již ve 42. minutě díky další trefě Tomáše Malého snížila na 3:5. Vzápětí následovalo trestné střílení Akademie, tuto nabídku na další snížení jsme ovšem dnes již podruhé nevyužili. Naopak Jablonec trestal a z další nabídnuté přesilovky opět zvýšil na tříbrankový rozdíl. Domácím stačilo 14 vteřin, aby se opět dostali do oslabení. V tom se ale prosadil Daniel Korych a Akademii opět přiblížil na dvoubrankový rozdíl. Nicméně to bylo ze strany mladoboleslavských vše, poté již úřadovali pouze hosté - dalšími třemi trefami určili konečné skóre 4:9 a z města automobilů si odváží všechny tři body.

Komentář trenéra Aleše Tůmy: "Gratulace soupeři k dobrému výkonu a zasloužené výhře. Snažili jsme se být co nejvyrovnanějším partnerem, ale nestačilo to. Díky všem za utkání."

Florbalová akademie MB - Florbal Jablonec 4:9 (2:4, 0:1, 2:4)

FAMB vs. Florbal Jablonec, foto: TOFID.cz

PH a SČ přebor mužů

Béčko Florbalové akademie vyrazilo na úvod sezóny do nedalekých Benátek, kde se o ligové body utkali nejprve s místním Sokolem a poté s Buldoky z Radotína.

V úvodním duelu si Akademie vytvořila tříbrankové vedení díky dvěma trefám Romana Korolevyče a jedné trefě Tadeáše Korolevyče. Benátečtí pouze v závěru třetiny korigovali jednou trefou. Ve druhé třetině se pouze jednou prosadil Sokol a tak Akademie vstupovala do třetí třetiny s hubeným náskokem 3:2. V závěrečné třetině se ovšem více vylučovalo než hrálo, dvě z těchto vyloučení dokázali zužitkovat Jiří Krouský a Matěj Sedláček a stanovili tak konečné skóre 5:2 pro Florbalovou akademii.

Druhé utkání proti Buldokům vyznělo jednoznačně ve prospěch Akademie, která zvítězila vysoko 8:3 a připsala si tak další tři body do tabulky. Čtyřmi zásahy se na vysokém vítězství podílel Tadeáš Korolevyč, tři body zaznamenali i Jiří Krouský (1+2) a Albert Vocel (0+3).

Florbalová akademie MB B - Sokol Benátky n/J 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
FbK Buldoci GOP Radotín Black - Florbalová akademie MB 3:8
(1:2, 0:3, 2:3)

2. liga dorostenců

První zápasy v nové sezóně si odbyli i dorostenci v 2. lize. Ti si v úvodním duelu poradili s kolínskými Pitbully vysoko 8:1. Druhé střetnutí bylo ve znamení mladoboleslavského derby proti B týmu Předvýběru.CZ. Derby vyznělo jednoznačně ve prospěch soupeřů z Předvýběru, kteří zvítězili vysoko 15:2.

Florbalová akademie MB - FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Předvýběr.CZ Florbal MB B - Florbalová akademie MB 15:2
(4:2, 7:0, 4:0)