Výsledky z Czech Open 2024

I letos se Florbalová akademie zúčastnila srpnového turnaje Czech Open 2024. Náš tým dívek a žen bojoval v kategorii OPEN W, v níž bylo přihlášeno 26 týmů ze 7 zemí.

Mladoboleslavské florbalistky se v základní skupině představily společně s českými týmy Millennia a Tatran Střešovice, polskými JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk a švédskými KAIS Mora. Zápasy základní skupiny se hrály na 2x15 minut.

Florbalová akademie MB vs. KAIS Mora - 3:4
Branky FAMB: Jirková M., Doležálková B., Chudobová B.

Čtvrteční vstup do turnaje obstaral zápas proti soupeřkám ze Švédska. Holky z Bolky vstoupily do zápasu aktivně, díky čemuž se dokázala již v páté minutě prosadit Marie Jirková. Nicméně Švédky na tuto branku pohotově odpověděly hned dvěma zásahy. V posledních vteřinách úvodního dějství ovšem boleslavské florbalistky srovnaly skóre zásluhou Barbory Doležálkové. I druhá část začala lépe pro náš tým, když nás do vedení poslal přesný zásah Barbory Chudobové. Švédky poté využily slabší chvilky ve 24. minutě, kdy dvěma slepenými brankami skóre opět otočily a výsledek si už i přes boleslavský tlak pohlídaly.

Florbalová akademie MB vs. KAIS Mora; foto: TOFID.cz

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk vs. Florbalová akademie MB - 1:3
Branky FAMB: Kolářová V., Hlušičková A., Jirková M.

Druhé čtvrteční utkání přineslo taktickou bitvu, v níž se v první polovině zápasu nedokázal prosadit ani jeden z týmů. Druhou část zápasu začaly lépe mladoboleslavské florbalistky - již v 17. minutě se prosadila Veronika Kolářová. Na 2:0 zvyšovala Aneta Hlušičková hned v 18. minutě, když využila nabídnutou přesilovku. Polky se však nenechaly zaskočit a na naši druhou branku bleskově odpověděly. Hráčky Akademie naštěstí Polkám více nepovolily a díky brance Marie Jirkové ve 22. minutě upravily skóre na konečných 1:3.

Florbalová akademie MB vs. Tatran Střešovice - 0:3

O utkání rozhodla první polovina, ve které mladoboleslavské hráčky nedokázaly využít ani jednu z mnoha šancí, které měly na svých florbalkách. Skóre se tak měnilo až po přestávce, když se ve 21. minutě prosadil Tatran. Po obdržené brance holky z Bolky otevřely ještě více svou hru ve snaze zápas strhnout na svou stranu. Toho však zkušený Tatran využil ve svůj prospěch a i díky dalším dvěma přesným zásahům si své vítězství již pohlídal.

Millennia vs. Florbalová akademie MB - 2:0

Ve druhém pátečním utkání se soupeřky z týmu Millennia dokázaly rychle v úvodu dostat do dvoubrankového vedení. I přestože se mladoboleslavské dívky snažily o zvrat, výběr zkušených protihráček si své vedení pohlídal až do závěrečného hvizdu.

Millennia vs. Florbalová akademie MB; foto: TOFID.cz

Po čtyřech utkáních v základní skupině končí Florbalová akademie na čtvrtém místě se třemi body. O účast v osmifinále se tedy musela v sobotu ráno poprat v předkole play-off.

Florbalová akademie MB vs. Röbäcks IF - 1:2
Branky FAMB: Hukalová K.

Sobotní předkolo play-off nám přisoudilo za soupeřky švédský tým Röbäcks IF, které skončily ve skupině B na třetím místě. Utkání přineslo v úvodní části několik šancí na obou stranách, ale proti změně skóre byly brankářky obou týmů. Změna přišla hned v úvodu druhé části - radovat se mohla Akademie po brance Kláry Hukalové. Ve 21. minutě se ovšem prosadil i švédský tým a bylo vyrovnáno. Dvě minuty před koncem se švédský tým prosadil podruhé a protože Akademičky nedokázaly využít ani nabídnutou přesilovku minutu a půl před koncem, s turnajem se bohužel musíme pro letošek rozloučit.

Florbalová akademie MB vs. Röbäcks IF; foto: TOFID.cz