Víkendový souhrn

Uplynulý víkend vyrazilo do akce několik našich týmů. Na následujících řádcích vám přinášíme souhrn toho, jak se našim týmům dařilo.

V rámci 1. ligy žen se hrálo třetí a čtvrté kolo, které odehrály naše ženy na domácí půdě. V sobotním utkání jsme přivítali soupeřky z BLACK ANGELS, kterým jsme bohužel podlehli 5:8. V neděli zavítaly do Mladé Boleslavi hráčky Prague Tigers Nehvizdy. Zápas přinesl divokou přestřelku a o tři vítězné body se sváděl boj až do poslední vteřiny. Ty nakonec zůstaly po výhře 9:8 v Mladé Boleslavi.

V sobotu odstartovala i Liga starších žákyň, kde máme své zástupkyně v prvním koši. Úvodní duel rozehrály mladoboleslavské dívky proti soupeřkám ze Sparty. V utkání se dlouho nedařilo ani jednomu týmu skórovat. To se podařilo až v 18. minutě, kdy se prosadila Nikola Kašparová. Po vstřeleném mladoboleslavském gólu vyvinuly sparťanské hráčky tlak, který v závěru vyústil ve vyrovnávací branku. Dívky obou týmů se tak rozešli v prvním utkání smírně 1:1. Ve druhém utkání proti Chodovu se boleslavské hráčky dostaly velmi rychle do vedení. Chodov ovšem v závěru první části využil své přesilovky a skóre srovnal. A protože ve druhé části už žádná branka nepadla, i druhé střetnutí skončilo remízou 1:1. V utkání o třetí místo čekaly na naše florbalistky holky z Bohemky, které si během zápasu vypracovaly dvougólové vedení. Florbalová akademie stihla ještě v závěru snížit na 1:2. Bohužel, náš závěrečný tlak ve hře bez brankářky už vyrovnávací branku i přes slibné šance nepřinesl a naše děvčata si tak připsala první prohru.

Ke svému zápasu nastoupili i naši muži v Divizi C. Ti vyrazili do blízkého Turnova. Našim hráčům vyšla úvodní třetina, ve které si vypracovali čtyřgólový náskok. Ve druhé třetině se Turnov vzepřel a rozhodně nechtěl dát Florbalové akademii nic zadarmo. Nicméně mladoboleslavští hráči si své vedení udrželi a po výhře 4:8 si odvážejí z Turnova tři body.

Na sobotním programu bylo i první kolo 3. ligy dorostenců. Naši borci vyrazili do Berouna, kde se v prvním utkání potkali s týmem FBC Pitbulls Kolín. Ačkoliv první část zápasu dopadla 1:3 ve prospěch Kolína, ve zbytku utkání dokázali naši hráči otočit skóre na svou stranu a zvítězili 5:3. Druhé utkání proti Tigers TJ Sokol Nehvizdy Orka skončilo jednoznačným vítězstvím Florbalové akademie 2:8.