PETR VOLF ODPOVÍDAL NA NAŠE OTÁZKY, PROZRADIL NÁM NĚCO NA SVÉHO PARŤÁKA A MÁ MOTIVACI NADÁLE TRÉNOVAT

Před nedávnou dobou jsme vyzpovídali tvého trenérského kolegu Jana Kováčíka, který si spolupráci s tebou velmi vychvaloval, máš to předpokládám podobně ?

Je to pravda, s Honzou jsme si myslím výborně sedli, jelikož jak uvedl on sám, tak máme stejné názory na to, jakou by jsme chtěli hrát hru a rozumíme si i mimo tréninkové hřiště (úsměv).

Jak ty hodnotíš zpětně ukončenou sezónu, prý na výsledky týmu úplně nekoukáte je to pravda ?

Já sezónu hodnotím kladně, jelikož holky to mají těžké a hrají snad v každém zápase proti starším holkám. Navíc si myslím, že jsme s Honzou udělali kus práce a holky se zlepšují. A pravdou je, že na výsledky nekoukáme a snažíme se spíše, aby holky dělali to co se po nich chce a snažily se tvořit nějakou naši hru, kterou je učíme.

Ty sám si aktivním florbalistou, zároveň jezdíš kamionem a k tomu si ještě trenér, co tě přinutilo k trénování a baví tě to ?

Tak popravdě sem nikdy nepřemýšlel o tom, že bych mohl nějak trénovat nebo, že bych se k tomu nějak dostal, ale stalo se a jsem rád, protože mě to baví a je super pozorovat, když to holky také baví a chtějí se dál zlepšovat. Ale je pravda, že je to časově velice náročné to vše skloubit dohromady.

Je ti pokud se nemýlil stále teprve 22 let, nebylo těžké si u týmu dorostenek vytvořit potřebný respekt a autoritu, jako trenér ?

Ano, teď mi bude 22 let
a musím říct že holky, když řeknu tak dělají co mají (samozřejmě ne vždy tomu tak je, usměje se). Já se snažím trénovat takovým přátelským způsobem, jelikož vím jaké to je, když na mě někdo stále řval na tréninku i při zápase a člověk potom jednoduše ztratí chuť hrát, tím ale chci říct, že občas se zařvat musí, já sem toho názoru, že se to nemusí přehánět a je to kolikrát i zbytečné.

Jak sem zmínil sám si aktivním florbalistou a v předčasně ukončené sezóně sis zahrál pár zápasů v soutěži Rafl za BTK Killers, co tě k tomu vedlo ?

No, prostě a jednoduše jsem s klukama zašel na pár tréninku a jelikož se s nimi dobře znám, tak jsem si s nimi chtěl “pinknout” i pár zápasů, a oni nijak proti nebyly, ale zápisné mě teprve čekají.

Jak je známo, BTK Killers a Crazy Kakadu jsou velkými rivaly v soutěži Rafl, kdy proti sobě nastupuje s Janem Kováčíkem, byl to záměr, aby jste se mohli navzájem hecovat ?

To vůbec ne, já jsem ani nevěděl ze začátku, že Honza hraje za Kakadu. Přišel sem na to, až postupem času a mezi námi dvěma, žádná rivalita není, spíše se navzájem podporujeme.

Jaké máš další plány u týmu dorostenek do následující sezóny ?

Plány zatím nejsou jasné, musíme se sejít a vše dobře do podrobna probrat, a pak budu chytřejší. Rozhodně u trénování zůstanu i nadále.

Před pár dny byli otevřeny haly k trénování, ale za přísných opatřeních se smí trénovat například, aby hráči/ hračky měli po celou dobu tréninku roušky, dodržovali rozestupy 2 metrů, nevyužívali sprchy a šatny, jak se k tomu stavíte a začnete ipřesto nějak trénovat ?

To je v podstatě předchozí odpověď, já zatím bohužel nevím, jak vše bude. Brzy se na všem domluvíme a doufám že začneme co nejdříve trénovat a vrátíme se zpět do tempa.

{„source_sid“:“1DC3F739-786B-4D26-B447-9446504A29AD_1588243041012″,“subsource“:“done_button“,“uid“:“1DC3F739-786B-4D26-B447-9446504A29AD_1588243041006″,“source“:“other“,“origin“:“gallery“}

You may also like...