Historie a současnost

dnes největšího ženského florbalové oddílu v České republice

Je to již více než 17 let, kdy se pár nadšenců z 1.PTS Táborník vrhlo do hry florbal. První tréninky probíhaly na trávě za klubovnou u Klenice a začínalo zde několik reprezentantů a superligových hráčů. Florbal se rozvíjel velice rychle a po tak při 1.PTS Táborník vzniká florbalový oddíl FbK Mladá Boleslav jehož činnost je spjata se 6.ZŠ Mladá Boleslav. Postupně vznikají nová družstva v tomto oddíle a muži bojují o postup do druhé nejvyšší soutěže. Protože 1.PTS Táborník je spíše organizací zaměřenou na děti dochází ke sloučení FbK Mladá Boleslav a FbK Sokol Mladá Boleslav a muži pokračují nadále pod hlavičkou SOKOLA Mladá Boleslav. 

Z FbK vyšel např. Petr Novotný, bratři Bouškové, Ondřej Fojta atd.

Na 1.PTS Táborník pokračují oddíly dětí a mládeže od minipřípravky po starší žáky. Později se o florbal začínají zajímat i děvčata a tak vzniká nový florbalový oddíl Florbalová akademie Mladá Boleslav se sídlem na 6.ZŠ MB. Dnes tvoří Florbalovou akademii Mladá Boleslav 32 oddíly a úzká spolupráce stále pokračuje se 6.ZŠ, kde by měly postupně vznikat florbalovo-atletické sportovní třídy. Na Florbalové akademii, která je dnes se svými cca 1700 členy největším Florbalovým oddílem v České republice a největším ženským florbalovým oddílem, najdete strukturu dívek od 5 do 99 let /od minižákyň po ženy/ i  větev kluků od 5 let do 99 let /od minipřípravky po veterány/. Nadále je velmi dobrá spolupráce ve větvi kluků s oddílem Technology Mladá Boleslav.

Oba oddíly jsou součástí Tréninkového centra mládeže středočeského kraje.
 
Ve Florbalové akademii nenajdete jen družstva zapojená do struktur Českého florbalu. Florbalová akademie dnes zabezpečuje a pomáhá v činnosti několika kroužkům florbalu (např. Mnichovo Hradiště, Katusice, Semčice, Březno, Liběchov, Bělá pod Bezdězem). Pro děti i dospělé, kteří mají florbal rádi, ale nechtějí se zapojit do soutěžního florbalu organizuje FA MB již dvanáct let Regionální amatérskou ligu ve florbalu.

Co nás ještě čeká ???? 

Hlavní úkoly pro nadcházející období jsou:   

  • upevňovat pozici florbalu a rozšiřovat členskou základnu v okrese Mladá Boleslav
  • vybudovat zde dostatečné zázemí pro rozvoj tohoto sporu
  • vybudovat zde školící středisko trenérů a rozhodčích
  • zahájit mezinárodní spolupráci
  • stále rozšiřovat spolupráci na úrovni město/kraj/státní orgány – MŠMT ČR
  • „KVALITNĚ PRACOVAT S ODCHOVANCI A S JEJICH POMOCÍ POSTOUPIT DO EXTRALIGY ŽEN „