Víkendový souhrn: Poslední týmy zakončily svou ligovou sezónu

Poslední dubnový víkend byl posledním ligovým víkend pro juniorky, mladší žákyně, muže B a nejmladší florbalové naděje v přípravce. Veteráni svou ligovou sezónu zakončili na šampionátě v Brně.

DÍVKY

2. liga juniorek
Mladoboleslavské juniorky měly v uplynulém týdnu na programu hned tři utkání. Již v úterý přivítaly v Mladé Boleslavi soupeřky ze střešovického Tatranu v dohrávce sedmého kola. Ta dívkám nevyšla podle představ, když s Tatranem prohrály jednoznačně 6:1.

O víkendu uzavřely juniorské hráčky svou letošní sezónu posledním dvanáctým kolem, ve kterém se střetly nejprve s týmem FBK Orlicko-Třebovsko a poté s pražským Startem98. První utkání ovládly holky z Bolky vysoko 7:0 - hattrickem se v utkání blýskla Barbora Hliboká, pěti body (1+4) k výsledku přispěla i Klára Šimonová. Druhé utkání bylo na branky o něco chudší. Skóre otevřela v první třetině Vendula Řeřichová. Další boleslavskou branku přidala až ve druhé třetině Eliška Pavlíčková. Start ještě v závěru druhé části stihl snížit. Vítězství 1:3 pro Florbalovou akademii pečetila pět vteřin před koncem krásnou šibenicí opět Vendula Řeřichová.

Juniorky Florbalové akademie tak po dvanácti kolech 2. ligy končí na prvním místě s tříbodovým náskokem před druhým Tatranem Střešovice B. Děvčata ve dvaceti zápasech slavila šestnáct výher, jednu remízu a pouze třikrát ochutnala hořkost porážky.

Tatran Střešovice B vs. Florbalová akademie MB - 6:1
Florbalová akademie MB vs. FbK Orlicko-Třebovsko - 7:0
FAT PIPE Tigers Start98 vs. Florbalová akademie MB - 1:3

Liga mladších žákyň 3+1
Poslední ligové zápasy odehrály i oba týmy mladších žákyň, které vyrazily do chodovské Jedenáctky. Tým bílých, který bojoval v nejvyšším prvním koši, se utkal s týmy Sparta Praha, BLACK ANGELS, FAT PIPE Florbal Chodov a FbŠ Bohemians. Mladoboleslavská děvčata se po krásném výkonu rozloučila se sezónou třemi výhrami a jednou remízou.

Druhý tým modrých se představil ve druhém koši, v němž mladoboleslavské florbalistky narazily na týmy Tatran Střešovice, Rudná Panthers Praha, Sparta Praha a Tigers Start98. I modrý tým se rozloučil se sezónou úspěšně poté, co si připsal jednu výhru, dvě remízy a jednu porážku.

MUŽI a CHLAPCI

PH a SČ soutěž mužů
Rovněž na mladoboleslavský B tým mužů čekalo poslední kolo jejich soutěže. V kolínské hale Borky nejprve naskočili do duelu proti Sokolu Chodov. O úvodní branku zápasu se postaral Chodov až na začátku druhé třetiny. Nicméně hráči Florbalové akademie stihli ještě do druhé přestávky srovnat na 1:1 zásluhou Vojtěcha Starého. V závěrečné části se dvakrát prosadil Tadeáš Korolevyč a vystřelil tak mladoboleslavským vítězství 3:1. Druhým soupeřem Florbalové akademie byli domácí Pitbulls. I v tomto utkání se čekalo na branku až do druhé části - Florbalovou akademii poslal do vedení Tadeáš Korolevyč. Na tu kolínští Pitbulls dokázali odpovědět a tak se do poslední třetiny šlo opět za vyrovnaného stavu. Ta naštěstí opět patřila mladoboleslavským - po trefách Korolevyče, Miclíka a Sedláčka si Florbalová akademie vytvořila tříbrankový náskok, na který dokázali kolínští odpověď jedním zásahem až v poslední vteřině zápasu.

Béčko mužů po dvanácti kolech končí na druhém místě PH a SČ soutěže mužů s těsnou ztrátou dvou bodů na druhý mladoboleslavský tým - béčko Předvýběru.CZ. Hráči Akademie se ve čtyřiadvaceti zápasech radovali z devatenácti výher v základní části, z jedné výhry v prodloužení a pouze dvakrát poznali pachuť porážky. Společně s Předvýběrem si vybojovali postup do Přeboru.

Florbalová akademie MB B vs. SOKOL CHODOV - 3:1
FBC Pitbulls Kolín B vs. Florbalová akademie MB B - 2:4

Muži FAMB B, foto: Šárka Charousková

Liga veteránů
Mladoboleslavští veteráni se po základní sezóně probojovali na šampionát veteránů do Brna. Ten začínal již v pátek a mladoboleslavští borci v prvním utkání vyzvali Rytíře z Vítkovic. Z první branky se mohla radovat Akademie, když se v polovině druhé třetiny prosadil Lukáš Studený. Rytířům se podařilo ve třetí třetině výsledek dvěma zásahy otočit, ale Akademici se nevzdávali a Jaromír Ekl poslal zápas do nájezdového rozstřelu třiadvacet vteřin před závěrečnou sirénou. V nájezdové loterii byli ovšem šťastnější Rytíři.

Ve druhém pátečním utkání se boleslavští florbalisté utkali s libereckými Crazy Boys, nad kterými zvítězili 2:1 díky brankám Lukáše Studeného a Branislava Raka.

Sobotní program otevřelo osmifinálové utkání proti Legendám Letky. Vstup do utkání veteránům z Mladé Boleslavi nevyšel. Již po 26 vteřinách prohrávali 0:1. Akademici však ve druhé třetině vývoj utkání zvrátili dvěma přesnými zásahy - trefil se Petr Pánek a Vladimír Peteřík. Ve třetí části se prosadili ještě Aleš Tůma a Jiří Bouška, kteří tak zpečetili vítězství 4:1.

Ve čtvrtfinálovém souboji proti Black Angels ani po bojovném výkonu obou týmů branka nepadla a o vítězi se tak rozhodovalo v prodloužení. V tom byl úspěšnější pražský soupeř, který si připsal těsné vítězství 1:0.

V posledním utkání o sedmé místo se mladoboleslavský tým střetl se soupeřem z Havířova. První branka přišla až ve druhé třetině, když se za Akademii prosadil Michal Vlk. Ještě do konce třetiny se Havířovu podařilo vyrovnat. Třetí třetina pomalu směřovala ke svému konci, když se dokázal prosadit Jaromír Ekl a 22 vteřin před závěrečným hvizdem vystřelil mladoboleslavským zástupcům krásné sedmé místo.

Liga přípravek 3+1
Ke svým posledním zápasům vyrazily i všechny tři týmy našich nejmladších florbalistů. Kluci z bílého týmu bojovali v nejvyšším prvním koši, ve kterém se utkali s mladoboleslavským Předvýběrem, pražskou Traverzou Chodov, pražskými Bohemians a s týmem Falcon z Brandýsa nad Labem. Z těchto zápasů si vycházející hvězdy Florbalové akademie přivezly tři vítězství a jednu porážku.

Tým mladoboleslavských modrých a milovických zelených se potkal opět ve stejném koši. Kromě vzájemného zápasu poměřili své síly i s týmem z Jesenice a s pražskou Spartou. Tým zelených se se sezónou rozloučil jednou výhrou a dvěma porážkami.

Za tým modrých pro nás shrnula poslední turnaj trenérka Lucie Slabá:
„V sobotu jsme odehráli poslední turnaj sezóny v nafukovací hale na Barrandově. Kluci si vedli moc dobře a trenéři i rodiče si užili krásnou atmosféru dvou výher a jedné remízy. První zápas proti FAMB zelení byl hodně vyrovnaný a konečný výsledek zněl 3:2 pro nás. Druhý zápas se Spartou jsme uhráli bez problémů s výsledkem 4:1. Třetí zápas nás čekal s týmem Jesenice. V zápase nám nejdříve utekl začátek, kdy jsme dostali 2 góly, v druhé polovině zápasu jsme se snažili dohnat manko a podařilo se, konečný výsledek byl 2:2. Čtvrtý zápas s Horními Počernicemi se nekonal, tým Orka na turnaj nedorazil. Moc děkujeme hráčům za reprezentaci FAMB po celou sezónu, za výborné výsledky a také děkujeme za podporu rodičů.“

Přípravka FAMB modří, foto: Denisa Šafránková

I my všem týmům gratulujeme k jejich výsledkům i umístění a děkujeme za reprezentaci Florbalové akademie po celou sezónu. Zároveň chceme poděkovat všem rodičům a fanouškům za jejich neutuchající podporu.